Το απόγευμα της Πέμπτης 19/12 το σχολείο μας οργάνωσε και παρουσίασε τη γιορτή των Χριστουγέννων στον χώρο εκδηλώσεων του Πρώην Δημαρχείου Βεργίνας.

Η παράσταση «Ο Καρυοθραύστης και ο βασιλιάς των ποντικών» παρουσιάστηκε με μεγάλη επιτυχία από τους μαθητές της Γ΄ τάξης, με τη συμμετοχή της Δ΄ τάξης αλλά και μαθητών της Ε’ τάξης, κάτω από τις οδηγίες και τον συντονισμό της δασκάλας τους κ. Ευδοξίας Μανολωπούλου. Η γιορτή πλαισιώθηκε από τους μαθητές της Ε΄ τάξης που παρουσίασαν την ακροστιχίδα των Χριστουγέννων στα αγγλικά και την χορωδία της ΣΤ΄τάξης.

Όλα τα παιδιά δούλεψαν σκληρά για την απαιτητική παράσταση μεταφέροντας το μήνυμα για τη δύναμη της αγάπης, ειδικά αυτές τις άγιες μέρες και καταχειροκροτήθηκαν από το κοινό που γέμισε το χώρο. Όλοι αποχαιρετιστήκαμε με ευχές για καλές γιορτές, με υγεία και πρόοδο.