christmas 2022 C 2

Χριστουγεννιάτικη γιορτή των τάξεων Γ΄,  Δ΄ Ε΄ Στ΄ και του νηπιαγωγείου

Το σχολείο μας γιόρτασε τα Χριστούγεννα φέτος στο χώρο του πρώην δημαρχείου της Βεργίνας με μία όμορφη γιορτή. Το ξεκίνημα έκαναν οι μικροί μπόμπιρες του νηπιαγωγείου που τράβηξαν το ενδιαφέρον των θεατών γονέων, φίλων, γιαγιάδων και παππούδων. Η Γ΄ τάξη του δημοτικού παρουσίασε το σκετς “Νύχτες γεμάτες θαύματα”  που κέρδισε την αμέριστη προσοχή όλων των παρευρισκόμενων.  Η Δ΄ τάξη του σχολείου μας παρουσίασε ένα ακόμη σκετς “Κάλαντα Πρωτοχρονιάς”, το οποίο πέρασε ωραιότατα μηνύματα σε μικρούς και μεγάλους. Οι μαθητές έπαιξαν το ρόλο τους υπέροχα, το διασκέδασαν κι ένιωσαν μικροί ηθοποιοί μετά το χειροκρότημα που ακολούθησε. Τη σχολική γιορτή μας έντυσε μουσικά η χορωδία των μεγάλων τάξεων της Ε΄ και Στ΄ που τραγούδησε χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας με τη συνοδεία της μουσικού μας , Βλέτση Βασιλικής.

christmas 2022 C 2 christmas 2022 C 1 christmas-2022-D_2.jpg
christmas 2022 C 3 christmas 2022 ST 1 christmas-2022-D_1.jpg