Ο Felix Kloetgen, μαθητής του Avenue House School στο Λονδίνο, με το οποίο συνεργαστήκαμε πριν λίγο καιρό, επισκέφθηκαν με την οικογένειά του την Βεργίνα κατά τις πασχαλινές τους διακοπές!

Ήταν αυτός που ανέλαβε, με την ευκαιρία αυτή, να μας παραδώσει ένα αναμνηστικό δώρο για το σχολείο και τους μαθητές μας! Ο Felix και οι συμμαθητές του μας χάρισαν ένα βιβλίο με τον Βασιλιά Αρθούρο και το θρυλικό σπαθί του και έφτιαξαν κατασκευή με τον βράχο και το καρφωμένο σπαθί, το οποίο, όπως λέει ο θρύλος, μόνο ο Αρθούρος κατάφερε να τραβήξει από τον βράχο και να γίνει βασιλιάς της Αγγλίας.

Ευχαριστούμε πολύ τους φίλους μας, μαθητές και δασκάλους, στο Avenue House School! Η χαρά μας για τη συνάντηση αυτή και την όμορφη χειρονομία τους είναι πολύ μεγάλη!

Κι εμείς με τη σειρά μας στείλαμε το δικό μας ενθύμιο της όμορφης συνεργασίας που είχαμε μαζί τους! Ένα βιβλίο για τη Βεργίνα και σφραγίδες, για να φτιάξουν σε πηλό τον ήλιο-σύμβολο της δυναστείας των Αργεαδών του Μακεδονικού βασιλείου.